Céklás szilvakrémleves, fahéjas napraforgómaggal

Veszélyes dolog Dragomán György szakácskönyveit olvasni. Két eredménye lehet: akkor is megéhezel, ha előtte nem voltál éhes, vagy olyan gondolatokat ültet el a fejedben, amit mindenképp ki akarsz próbálni. Még a nyáron olvastam egy céklás-szilvás receptjét. Végre van szilva, így elindulhatott a kísérlet. Imádom a krémleveseket, így gondoltam egy levesben hozom őket össze. Túlsúlyba került a szilva, aminek édes-savanyú ízét remekül kiegészíti a cékla földes íze - pont az, amit pár éve nagyon nem szerettem benne. Ha te sem rajongsz érte, ne izgulj! A leves kellemesen fahéjas, narancsos fűszerezése pont ellensúlyozza a cékla földes ízét és marad egy kellemesen gyümölcsös-zöldséges leves. Kevés görög joghurttal és sok-sok fahéjas napraforgómaggal ajánlott tálalni.
pinit Galéria megtekintése 1 kép

Céklás szilvakrémleves, fahéjas napraforgómaggal

Nehézség: Kezdő Elkészítési idő 25 perc Főzési/sütési idő 40 perc Teljes idő 1 óra 5 perc

Leírás

Mennyi idősen: összetett ízek és méz miatt is csak egy éves kor után. Az egész napraforgómagot pedig csak biztosan rágni tudó babának, 2 éves kor felett.

Mindig vedd figyelembe, hogy a te babád miket eszik, milyen alapanyagokat vezettél már be neki!

Különleges alapanyag: nincs

Hozzávalók (4 adaghoz):

Elkészítés

  1. A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A céklát megpucoljuk és félbe vágjuk. A vágott felét megkenjük az olívaolajjal és alufóliába csomagolva egy nagyobb tepsibe rakjuk (amibe majd a szilva is belefér). Az alufólia segít, hogy a cékla ne száradjon ki és így gyakorlatilag a saját levében sül meg. 20 percre a sütőbe tesszük Amíg sül a szilvákat félbe vágjuk, kimagozzuk, megszórjuk fél teáskanál fahéjjal. Ha letelt a 20 perc kivesszük a céklát, a vágott felükkel lefelé mellé pakoljuk a szilvákat is és kb. 30 g vajat kisebb kockákban közé vágunk. Visszarakjuk a sütőbe újabb 20 percre.

  1. Egy száraz serpenyőt felhevítünk és megpirítjuk benne a napraforgómagot. Egy kis tálban félretesszük és megszórjuk egy csipet fahéjjal. Ha szeretjük a fahéjat akkor mehet több is.

  1. Ha megpuhult a cékla és a szilva, kivesszük a sütőből és a cékla héját lehúzzuk és kisebb darabokra vágjuk. Egy lábasban megolvasztjuk a vajat és alacsony hőfokon néhány perc alatt megpirítjuk rajta az apróra vágott hagymát. Hozzáadjuk a reszelt gyömbért egy fél teáskanál fahéjat és hagyjuk picit illatozni. Ráöntjük a balzsamecetet és megvárjuk amíg elillan a szúrós, ecetes aromája. Meglocsoljuk a mézzel és hozzáadjuk a sült céklát, szilvát. Összeforgatjuk a vajas-mézes keverékkel, reszelünk rá a szerecsendióból, hozzáadjuk a szegfűszeget, reszelt narancshéjat és felöntjük a vízzel és tejszínnel. Felforraljuk és utána alacsony hőfokon kb. 10 percig főzzük, amíg összeérnek az ízek. Botmixerrel krémes állagúra turmixoljuk.

  1. Tálaláskor kanalazzunk a tetejére 1-2 teáskanálnyi joghurtot és szórjuk meg a napraforgómaggal.

https://www.instagram.com/inyencbaba/