Garnélarákos tészta

Ez a recept egy „mi van itthon?”-féle improvizációból született, de azonnal családi kedvenc lett belőle. A főzés úgy kezdődött, hogy maradt a hűtőben egy picike zacskó garnélarák – négy emberre. Ennek az ízét szerettem volna minél inkább belevinni egy nagy adag tésztába – itt jött ötletként a vaj meg a tejszín. Aztán hogy ne legyen túl édeskés, kellett bele (Heston Blumenthal nyomdokain) „egy kis savasság” – ez lett a borecet, egy kis umami – ez lett a paradicsomszósz, egy kis frissesség – ez pedig a petrezselyem. Végül pedig egy kis chili is mehet bele a felnőttek örömére, hogy még pikánsabb legyen. Garantált a siker!
pinit Galéria megtekintése 1 kép

Garnélarákos tészta

Nehézség: Kezdő Elkészítési idő 25 perc Teljes idő 25 perc

Leírás

Mennyi idősen: rákot mi 1 éves kora óta adunk a babának (magyar ajánlás későbbre teszi, külföldi még korábbra). Ha először kóstoltatsz vele rákot mindenképp csak 1-2 falatot adj, hogy nem vált-e ki allergiás reakciót.

Mindig vedd figyelembe, hogy a te babád miket eszik, milyen alapanyagokat vezettél már be neki!

Különleges alapanyag: nincs

Hozzávalók (3 adaghoz):

Elkészítés

  1. A garnélát kiolvasztjuk, majd mérettől függően 2-3 darabra vágjuk őket (így jobban kijön az íze és több falat tésztán tud rák landolni). Megszárítjuk papírtörlővel, majd meglocsoljuk az olívaolajjal és egy kevés sóval.

  1. A tésztát feltesszük főni sós vízben, közben felforrósítunk egy serpenyőt. A rákot a forró serpenyőbe dobjuk és éppen csak addig forgatjuk amíg már nem látunk benne „üveges” nyers részeket (később a forró tésztába forgatva készül el teljesen). Rádobjuk a vajat, majd amikor az elolvadt összeforgatjuk és egy másik tálba öntjük a vajas rákot.

  1. A serpenyőt visszatesszük a tűzre. Felaprítjuk a fokhagymát. A rákról visszaöntjük a vajas ráklevet a serpenyőbe, beledobjuk a fokhagymát is, majd amikor az kissé megpirult felöntjük a tejszínnel. Amikor habzani kezd mehet bele a borecet (vagy citromlé) majd a paradicsomszósz, épp hogy átforraljuk majd ezután levesszük a lángról. Ideális esetben a szósz színe a paradicsomtól pontosan olyan rózsaszínes/narancssárgás lesz, mint a sült garnéla. Ha túl sűrű lenne a szószunk, a tészta főzőlevével hígíthatunk rajta.

  1. A tésztát lecsepegtetjük és forrón a serpenyőbe öntjük, beleforgatjuk a szószba és beleöntjük a rákot is majd jól elkeverjük. A petrezselymet apróra vágjuk és megszórjuk vele, a felnőtteknek pedig egy kis extra chili is mehet rá ízlés szerint.

Megjegyzések

Tipp:

  • Az étel lelke a jó minőségű és jól elkészített garnéla. Fagyasztottból is jó íze lesz, de próbáljunk meg legalább 4-5 centis példányokat szerezni. Figyelni kell a sütés időtartamára is, mert a „túlkészült” garnéla gumis és rágós. A frissen leszűrt forró tészta pont elég hőt ad még le ahhoz, hogy befejezze a félig lesütött rák főzését (akárcsak a carbonara tészta esetén, ahol a tojást is ez készíti el).
https://www.instagram.com/inyencbaba/