Sütőtökös-parmezános gnocchi ricottával

Teljes idő: 1 óra Nehézség: Kezdő
„Unom már a sütőtöknek az édeskés ízét, valami olyat csinálj amiben nem ez dominál” kaptam meg a feladványt drága férjemtől. Ebből kellett tehát kihoznom valamit. 😊 Az olaszoknál ezer és egy fajta tésztát kóstolhatunk és még csak akkor jön a képbe a gnocchi (helyesen ejtve: „nyokki”) - szerintem ebből is legalább annyi verziót tudnak készíteni. Az alap „krumplis tésztát” feldobhatjuk szinte bármilyen más zöldséggel, ahogy ezúttal én is tettem. A sütőtöktől nemcsak szép színe, hanem kellemes de nem domináns íze is lesz. Az igazi olaszos ízhatásról pedig a tésztába gyúrt parmezán és a krémes ricotta gondoskodik amibe beleforgatjuk. A puha, lágy tésztacsoda könnyen eteti magát akkor is, ha más formában nem szeretjük a sütőtököt.
pinit Galéria megtekintése 1 kép

Sütőtökös-parmezános gnocchi ricottával

Nehézség: Kezdő Elkészítési idő 30 perc Főzési/sütési idő 30 perc Teljes idő 1 óra

Leírás

Mennyi idősen: 7-8 hónapos kortól kínálhatjuk a babának a puha tésztát. Hagyjuk ki ekkor a tésztából a parmezánt és egész tojás helyett használjuk csak a sárgáját vagy teljes egészében hagyjuk el. A kész gnocchi-kat vaj helyett átforgathatjuk nagyon kevés szőlőmagolajon vagy paradicsomszószra is pakolhatjuk. Változatlan formában 1 éves kor után javaslom a gnocchit.

Mindig vedd figyelembe, hogy a te babád miket eszik, milyen alapanyagokat vezettél már be neki!

Különleges alapanyag: nincs

Hozzávalók (4-5 adaghoz):

Elkészítés

  1. A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A sütőtököt és krumplit meghámozzuk és apró, kb. 1 cm-es kockákra vágjuk. Összeforgatjuk az olajjal, sózzuk és kb. 25-30 perc alatt puhára sütjük. Ha elkészült, hagyjuk kihűlni.

    Ha több időnk és kevesebb energiánk van, akkor a sütőtököt és krumplit héjastól is süthetjük, de akkor 200-220 fokon és minimum 45 percre lesz szükség. A héját sütés után távolítsuk el.
  2. A kihűlt tököt és krumplit krumplinyomóval pépesre törjük. Hozzáadjuk a tojást, reszelt sajtot, lisztet, sóval, frissen őrölt borssal és szerecsendiót és kézzel addig gyúrjuk, amíg lágy, de nem ragacsos tésztát kapunk.

  3. Lisztezett deszkán vékony, kb. 1,5 cm széles tésztakígyókat formázunk belőle és utána késsel vagy spatulával egyenlő darabokra vagdaljuk. A már feldarabolt tésztát is hagyjuk lisztezett felületen és szórjuk meg kevés liszttel, hogy ne ragadjanak össze.

    Még egyszerűbb változat: a kész tésztát több darabra osztjuk és a kisebb darabokat kézből egy olló segítségével kb. 2 cm-es darabokban egyenesen a vízbe vagdaljuk.
  4. Egy magasabb falú serpenyőben megolvasztjuk a vajat, belemorzsoljuk a zsályát, ebben fogjuk átforgatni az elkészült gnocchikat.

  5. Egy nagy lábasban vizet forralunk és a lobogó vízbe pakoljuk a feldarabolt tésztát. Megvárjuk amíg a víz felszínére jönnek és akkor még hagyjuk kb. 1 percig főni, majd szűrővel kivesszük, lecsepegtetjük és beleforgatjuk a zsályás vajba. Kicsit rá is piríthatunk, az csak jót tesz az ízének.

  6. Tálaláskor a gnocchikra halmozzunk a krémes ricottából, alaposan forgassuk össze. Egy kevés frissen őrölt bors és extra parmezán is mehet rá.

https://www.instagram.com/inyencbaba/